Boli Cię głowa i plecy? Czujesz, że stres i emocje wpływają na Twój narząd ruchu?
Poznaj praktyczne techniki redukcji bólu i napięć.

Podzielę się z Tobą tajemnicą jaka kryje się w Twoim ciele – gdzie szukać przyczyn bólu i zmęczenia. Pokażę Ci drogę do równowagi !!

PROGRAM ZAJĘĆ:

  • WYKŁAD z prezentacją na temat przyczyn powstawania napięć w mięśniach, mechanizmów, które doprowadzają do napięcia w tkankach i narządach. Wyjaśnię jaka jest droga między złym nawykiem postawy a bólami w plecach i głowie. Dokładnie pokażę, które mięśnie odpowiadają za ból głowy, karku i kręgosłupa. Odpowiem na pytanie w jaki sposób emocje mogą mieć wpływ na narząd ruchu.

  • Przerwa z poczęstunkiem

  • SPIĘTA MAPA CIAŁA – na bazie zdobytej wiedzy postaramy się razem znaleźć Twoje miejsca w ciele, którymi najczęściej reagujesz na stres (czyli myśli, przekonania, nabyte odruchy).

  • TECHNIKI REDUKCJI BÓLU I NAPIĘĆ – doświadczysz uczucia przyjemnego rozluźnienia i ulgi podczas wykonywania prostych ćwiczeń rozluźniających.

  • RELAKS ODDECHEM – trening relaksacyjny, który pozostawi w Twoim ciele uczucie spokoju.

ORGANIZATOR I PROWADZĄCA WARSZTAT

dr n. med. Małgorzata Rakowska

Z zawodu i z pasji jestem fizjoterapeutką, terapeutką manualną, nauczycielką technik relaksacyjnych i oddechowych. Z dumą kontynuuję szkołę terapii manualnej holistycznej dr Andrzeja Rakowskiego, mojego taty.
Od ponad 23 lat pomagam pacjentom w pozbywaniu się bólu kręgosłupa i całego ciała. Pacjenci cenią mnie za indywidualne podejście do ich historii za umiejętność słuchania, szukanie rzeczywistych przyczyn dolegliwości w tym zwłaszcza psychogenności ich objawów.
System terapii manualnej holistycznej, według którego pracuję opiera się na integracji wszystkich sfer życia człowieka, widzi każdego z nas jako jedność psychofizyczną. Jestem autorką książki i płyty z ćwiczeniami, które będą do kupienia podczas warsztatu.

MIEJSCE ZAJĘĆ
ul. Mrzeżyńska 10
Poznań, Smochowice

DATA ZAJĘĆ
2 lipiec 2022 r.

GODZINY ZAJĘĆ:
15.00 – 18.00

Zapisz się WARSZTAT PSYCHOSOMATYKA:

lub zapisz się telefonicznie:
603 054 670